Gier planszowych odnośnie rozwijania inteligencji emocjonalnej jest na polskim rynku wydawniczym coraz więcej. Nam tym razem w nasze ręce wpadła dość niepozorna gra planszowa Emocje wydawnictwa Kukuryku.

Po raz kolejny to co nas najbardziej urzeka… prostota wykonania, genialna grafika, żywe kolory, a także… podejście do rozumienia emocji!

Zacznijmy od początku… po rozpakowaniu opakowania czekają na nas… to co każdy lubi… PUZZLE! Tak, puzzle. Ogromne puzzle, będące naszym pierwszym zadaniem – złożeniem planszy do gry! Składanie planszy super aktywizuje dzieciaki.

Dodatkowo w grze odnajdziemy karty z emocjami (złość, smutek, strach i radość), karty wyzwania oraz obrazki (żetony) z emocjami. Co jak co… ale te karty z emocjami to jest istny majstersztyk! Napisane są dość prostym językiem oraz najpierw opisują pewną sytuację ze sposobem poradzenia sobie z nią z perspektywy bohatera na danej karcie, a dopiero później pytają o opinię gracza/jego własne doświadczenia. Z naszej perspektywy – nieziemsko to ułatwia grę. Wyzwania pozwalają nam natomiast nazywać emocje na podstawie ilustracji, próbować je rozumieć lub też zachęcają do podejmowania interakcji z innymi graczami.

Sama gra zaprojektowana jest na 4 graczy. Nam się udało w nią zagrać w 9 osób (dokładając własne pionki). Faktem jest, że rozgrywka wtedy przeciąga się na aż 3 godziny, ale nawet to nie gwarantuje przeczytania wszystkich kart lub wykonania wyzwań. Co więcej, dzieci, same dopraszały się o wylosowanie kart z emocjami w momentach, gdy trafiały na puste pole bez zadania. Nie ma piękniejszego momentu niż ten, gdy dziecko mówi “chcę powiedzieć o swoich emocjach!”.

Karty z tej gry również idealnie sprawdzą się w pracy indywidualnej z dzieckiem, poprzez losowanie kart z danej emocji i rozmawianie o niej.

Jedyny minus? Karty wydano na zbyt miękkim papierze. Ale co to dla osoby pracującej z dziećmi – od razu zostały zalaminowane, by mogły przeżyć i pomagać przez kolejne lata.

Czy polecamy? Bardzo!

 

One thought on “Emocje – Gra planszowa – Recenzja”

  1. Interesująca pozycja, gdzie ją można kupic, na stronie wydawnictwa jakoś nie umiem odnaleźć ceny czy możliwości zamówienia a chętnie bym kupiła do pracy w gabinecie ☺️

Dodaj komentarz