Bardzo często zdarza nam się pracować w formule grupowej w trakcie której spotykają się rodzice z dziećmi. Warsztaty te mają na celu poprawę relacji między rodzicami a dziećmi, między innymi poprzez wzmacnianie mocnych stron oraz zasobów dziecka. Dziś proponujemy wam karty pracy, które stosujemy często na początku cyklu spotkań wspólnych, by lepiej poznać siebie nawzajem a także pokazać siebie nawzajem z dobrem strony wśród innych rodzin.

W związku z tym, że często w warsztatach biorą też udział nowi partnerzy rodziców (do których nie zawsze dziecko mówi jak to rodzica) oraz m.in. opiekunowie z placówek opiekuńczo-wychowawczych na kartach pracy ograniczyliśmy się do sformułowania Moja osoba dorosła.

U nas zazwyczaj dziecko jako pierwsze prezentuje swoją osobę dorosłą, a później następuje zamiana. Na samym końcu następuje podsumowanie wokół tego co zdziwiło, albo czego się nie spodziewaliśmy usłyszeć. A może wy macie pomysły jak inaczej wykorzystać te karty? Myślimy, że bez problemu można je też wykorzystać w pracy systemowej!

 

     

Karty pracy powstały przy wykorzystaniu kreatora ze strony Printoteka.

Dodaj komentarz